Na czym polega laminowanie szkła?

laminowanie

Laminowanie szkła powstaje w wyniku łączenia w piecu dwóch lub więcej szablonów profesjonalnych folii. W ten sposób można scalić różnego typu szkła o zakresie grubości od: 2 mm – 20 mm. Powoduje to, iż uzyskane szyby są niezwykle bezpieczne oraz stanowią skuteczny izolator akustyczny.

Właściwości laminowanego szkła

Celem laminowania jest uzyskanie trwałego i bezpiecznego szkła oraz wyeliminowanie zjawiska rozdrobnienia szkła na wiele elementów w wyniku rozbicia szyby. Dzięki temu nie dopuszcza się do niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzi. Folia ma także za zadanie skutecznie izolować hałasy z zewnątrz, dzięki czemu zwiększa komfort podczas pracy czy spędzania wolnego czasu.

Szkło laminowane składa się z kilku warstw. Między nie wkomponowywane są wcześniej wspomniane przez nas folie. Mogą one być kolorowe lub bezbarwne – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Szkło laminowane wykorzystywane jest w firmach produkujących szklane:

  • schody,
  • balustrady,
  • daszki,
  • ściany,
  • drzwi,
  • kabiny

Laminowane szkło – odpowiedź na trendy

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwraca się uwagę na zapewnianie bezpieczeństwa w domach i firmach w celu ochrony zdrowia i życia. Dlatego też niezwykle popularne staję się szkło laminowane. Jest ono niezwykle bezpieczne, dlatego znajduje zastosowanie w firmach, budynkach publicznych czy też domach prywatnych. Z drugiej strony można za ich pomocą stworzyć atrakcyjny element dekoracyjny. Między szybami jest sposobność umieszczenia elementów graficznych, wydruków czy folii ozdobnych.

Wybór laminowanego szkła – na co zwrócić uwagę?

Z pewnością wybór odpowiedniego typu laminowanego szkła nie należy do łatwych decyzji. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. W głównej mierze kluczowymi parametrami są: siła przyczepności, przejrzystość, wykorzystanie filtrów UV. Oczywiście sugerujemy, by zaczerpnąć więcej informacji u profesjonalistów. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i służymy radą na każdym etapie współpracy.