Nowoczesne konstrukcje – balustrady szklane w domu

balustrada szklana

Szkło to niezwykle delikatny, kunsztowny, ale i trudny w montażu materiał budowlany. Różnego rodzaju procesy chemiczne, którym jest poddawane, powodują, iż meble z niego wykonane są równie solidne, jak z innych materiałów, a może nawet bardziej. Balustrady szklane to nowoczesny i praktyczny sposób na zagospodarowanie wnętrz w Twoim domu!

Szkło w aranżacji wnętrz – nowy trend

Trend na szkło jest w ostatnich latach mocno zauważalny. Nowatorskie rozwiązania architektoniczne opierają się na tym materiale. Coraz więcej powstaje balustrad całoszklanych, gdzie solidnie wykonane szkło bierze na siebie całe obciążenie. Dlatego tak ważna jest prawidłowa jego obróbka, aby było wytrzymałe przez wiele lat.

Aktualnie istnieje wiele możliwości mocowań szkła, dlatego zaprojektowanie wyjątkowej balustrady na zamówienie jest coraz powszechniejsze. Jeżeli masz własną wizję pięknej balustrady szklanej w domu, zgłoś się do fachowców. Dzisiaj można wykonać praktycznie każdą konfigurację. Pamiętać musisz jedyne o ograniczeniach, które za sobą niesie ilość miejsca w domu i rozłożenie pomieszczeń.

Dwie funkcje balustrad w domu

Balustrady szklane spełniają dwie funkcje: użytkową i dekoracyjną. Odpowiednio wykonany projekt będzie osłaniał np. schody bądź inne elementy domu, a także może stanowić za punkt oparcia na tarasach. Wybór dobrego szkła i prawidłowa obróbka umożliwi wykonanie balustrad na wiele lat.

Szkło jednakże nie ma tylko walorów praktycznych. Ma niezwykle szlachetny wygląd, dlatego stanowi dobre rozwiązanie jako upiększenie wnętrz domu. Meble szklane wyróżniają się spośród innych. Gdy zdecydujesz się na taki pomysł, z pewnością zaskoczysz członków rodziny oraz znajomych. To eleganckie i wzbudzające podziw rozwiązanie o dużej wytrzymałości i funkcjonalności.

Dodatki do balustrad

Odpowiedni pomysł na projekt balustrady szklanej powinien również uwzględniać ciekawe i praktyczne dodatki. Jako wykończenia i detale montażowe możesz wykorzystać elementy drewniane bądź metalowe. Pamiętaj, że jeśli chcesz wykorzystać drewno, nie obędzie się bez konsultacji ze stolarzem, aby wszystko współgrało.

Jeśli balustrady mają być zamontowane do schodów, należy określić ilość rotuli, czyli komponentów pomagających zwiększyć wytrzymałość balustrady. Wykonuje się je ze stali nierdzewnej. Do tych części zaliczamy: elementy stabilizujące, dystansowe oraz dociskowe. Dobry zakład szklarski idealnie wyważy wszystko, dzięki czemu balustrady będą solidne. Należy pamiętać także, żeby wszystko było odpowiednio przeliczone pod względem konstrukcyjnym, szczególnie jeśli chodzi o poręcze.

Firma oferująca usługi szklarskie po zapoznaniu z projektem musi wykonać na początku prawidłową obróbkę szkła i je zahartować, by stało się wytrzymałe i bezpieczne. Po tych czynnościach powinna przetransportować wszystkie elementy do Twojego domu. Kluczowe jest tutaj to, aby fachowcy byli uważni i dbali o bezpieczeństwo materiału. Montaż powinien być trwały i szybki.