Panele szklane w kuchni – najważniejsze informacje

grafika na panelu szklanymJednym z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz jest wykorzystywanie paneli szklanych. Doskonale zagospodarowują przestrzeń szczególnie w kuchni między blatem a szafkami, ale znakomicie sprawdzają się także np. w łazienkach. Wybór oryginalnej grafiki na szkle umożliwi Ci stworzenie nieszablonowej kuchni Twoich marzeń!

Dobór paneli szklanych do kuchni

Wybór pięknej grafiki do kuchni może sprawić Ci trudność. Poniżej przedstawiamy 5 punktów, na które musisz zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie.

1. Szkło – na początku wybierz rodzaj szkła, z którego będzie zrobiony panel. Polecamy szkło hartowane, gdyż jest niezwykle wytrzymałe – cechuje się dużą odpornością na liczne uszkodzenia mechaniczne.
2. Kolorystyka – wykorzystując jasne kolory na panelach, uzyskasz efekt optycznego powiększenia przestrzeni – świetnie sprawdza się to, jeżeli masz małą kuchnię. Ciemne natomiast warto zaimplementować w dużych kuchniach, by wprowadzić przytulny klimat.
3. Motyw główny – panele szklane dają potężną gamę rozwiązań. Możesz wykorzystać dosłownie wszystko – miasto, faunę, florę, mosty, abstrakcję. Wybór należy wyłącznie do Ciebie. Jeśli nie masz koncepcji, renomowany zakład szklarski z pewnością pomoże Ci w wyborze.
4. Grafika – tutaj ważny jest rozstaw: pion, poziom. Długie szklane tafle świetnie sprawdzą się przy zdjęciach przestrzennych i panoramicznych, natomiast krótsze z elementami, które nie mają szerokiej perspektywy np. precyzyjne ujęcia świata natury.
5. Dodatki – do każdego projektu możesz dołączyć swoje smaczki. Dodatkowy kolor, jego wydłużenie bądź wzór ożywią każdy panel.

Transport i montaż

Musisz pamiętać o tym, by szkło przewozić z zachowaniem środków ostrożności. Powinno być dobrze zapakowane, zabezpieczone i ustawione w pionie. Zwróć uwagę także, że liczy się sposób noszenia szkła. Jeśli mieszkasz w bloku, gdzie są wąskie klatki oraz windy, może to sprawić Ci dużo kłopotu.

Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy jednocześnie wykonają panel, ale także go przywiozą i zamontują. W przypadku szkła kompleksowa obsługa jest na wagę złota. Montaż jest wtedy szybki i sprawny. Po kilkunastu minutach będziesz mógł cieszyć wzrok wybranym motywem.

Utrzymanie czystości

Jeśli zdecydujesz się na panele szklane z grafiką, kwestia utrzymania ich czystości nie sprawi Ci problemu. Do tego typu dekoracji wystarczy płyn do szyb oraz miękka szmatka/gąbka. Lacobel jako panel szklany jest prosty w utrzymaniu czystości. Nie trzeba wielkiego wysiłku. Wystarczy kilka minut i wyglądają jak nowe.

Szklane panele w kuchni to nowoczesne i użyteczne rozwiązanie. Jeżeli chcesz, aby Twoja kuchnia odznaczała się oryginalnym wyglądem, to dobry wybór. Szeroka paleta możliwych rozwiązań umożliwi Ci stworzenie nietuzinkowej kuchni, do której z wielką chęcią zaprosisz znajomych i rodzinę.