Lustra – sposób na powiększenie salonu

lustro w salonie

Aranżacja salonu wymaga dużej dozy kreatywności. Szczególnie małego. Istnieje wiele dobrych pomysłów, dzięki którym możesz optycznie powiększyć główne pomieszczenie w swoim domu. Jednym z nich są lustra – sprawią one, że salon będzie się wydawał bardziej okazałym, niż jest w rzeczywistości.

Lustra do małego salonu

Lustra ,,wzrokowo” powiększają wnętrza domów. Odbijają obraz i pomnażają przestrzeń, przez co salon może wydawać się nawet dwa razy większy. Dodatkowo będzie stanowić miejsce, gdzie można się swobodnie przejrzeć. Dzięki ornamentom lustro na wymiar może być także znakomitym przedmiotem ozdobnym w Twoim domu. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie lustra w małym salonie np. jako drzwi do szafy. Dobrym sposobem jest także zawieszenie go na ścianie w rogu pokoju, np. na wprost wejścia.

Aby zapobiec wielkiemu rozczarowaniu, jakim jest kupienie niedopasowanego do salonu lustra na tzw. ,,oko”, polecamy, aby wybrać lustro na wymiar. Indywidualnie dopasowane do Twoich wymagań lustro będzie idealnie pasować. Pamiętaj, że wszystko musi pasować do siebie w każdym calu.

W ciemnych salonach, o czarnych lub brązowych tapetach, lustra dodatkowo rozjaśniają wnętrza. W takim wariancie umieść je naprzeciwko okna. Dzięki temu będzie zbierać światło i rozpraszać je po całym salonie – da to efekt większego i bardziej pozytywnego pomieszczenia. W salonie możesz połączyć ze sobą kilka mniejszych luster w różnych stylach, wzmacniając ich efekt dekoracyjny. Wszystko zależy od Twojej inwencji.

Jak lustra powiększą mały salon?

Lustra kreują znakomitą grę świateł. Oszukują ludzkie oko poprzez dublowanie przestrzeni. Pozwalają także lepiej wyeksponować interesujące detale wnętrza.

Jeżeli chcesz za pomocą lustra optyczne znacznie powiększyć swój mały salon, zrezygnuj z dużej, ozdobnej ramy. W salonie lustra powinny mieć duże tafle, ponieważ to one sprawiają, że osiągniesz efekt powiększenia przestrzeni. Dodatkowo większa tafla kosztem ramy wygeneruje bardziej pozytywny klimat, odwrotnie, gdy jest duża rama – wtedy atmosfera jest ciężka i przygnębiająca. Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie, gdy przykleisz taflę bezpośrednio do ściany.

Znajdź miejsce w salonie, w którym lustro nie będzie Cię rozpraszać i pozwoli podziwiać ładny widok np. na wcześniej wymienionej szafie lub obok na ścianie. Prawidłowo powieszone w salonie lustro potrafi sprawić, że Ty i Twoi goście, będziecie śmielej – i w dobrym nastroju – wchodzić nawet do niedużych mieszkań czy pokoi.

Świetnym rozwiązaniem w Twoim domu może być również szafa z drzwiami przesuwnymi, na której ulokujesz lustro z odpowiednimi wymiarami. Postarajmy się, by przestrzeń na podłodze nie była zbyt zastawiona meblami – spotęgujesz wtedy efekt powiększenia salonu. Pamiętaj także, że im mniej przedmiotów w salonie, tym optycznie będzie większy.

Jak widzisz, rozwiązań, które optycznie powiększają salon, jest sporo. Ważne jest, byś dopasował lustro i jego lokalizację do swoich wnętrz!